השאר את פרטייך כאן ונחזור אליך בהקדם.  בדיקות משפטיות ותכנון מס לפני מכירת דירה

  חשיבותו של עורך דין מקרקעין בתהליך מכירת דירה, באה לידי ביטוי ראשית כל בבדיקות מקדמיות שיש לערוך טרם מכירת הדירה על מנת להעריך נכונה את השווי האמיתי של העסקה. במכירת דירה על המוכר לתת את הדעת על תשלומים ומיסים שונים שעשויים לחול בעקבות מכירת הנכס, כגון היטל השבחה, דמי הסכמה או היוון לרשות מקרקעי ישראל, מס שבח.

  כמו כן יש לבקש מהבנק תדפיס יתרות לסילוק המשכנתא הרובצת על הנכס. מס השבח בגין המכירה עשוי להסתכם בעשרות ומאות אלפי שקלים. לצורך בדיקת שיעור מס שבח ואת הזכאות לפטור ממס שבח, מומלץ להיוועץ בעורך דין מקרקעין בקיא ומיומן בתחום, אשר יבחן את הדרכים להקטנתו ועד לביטולו המוחלט, תוך שימוש נכון בהטבות המס השונות והפטורים להם זכאי המוכר. להרחבה על מיסוי מקרקעין.

  אז רגע לפני שהדירה יוצאת למכירה, נכון לך ליצור איתנו קשר 04-9000506 על מנת לקבל תמונה מלאה של עלויות המס בגין מכירת הדירה כמי שדואגים לאינטרסים שלך, מתפקידנו לבדוק את הקונה, את יכולתו הכלכלית לעמוד בהתחייבויותיו לתשלום מלוא התמורה, האם ברשותו אישור עקרוני לקבלת משכנתא וכדומה.

   כמו כן, נגבש עבורך מסלול תשלומים שמאפשר ביצוע עסקה בהתאם לצרכים שלך ולתזרים המזומנים שלך, למשל בהתחשב בלוח התשלומים לו התחייבת, במקרה בו בחרת לרכוש דירה חליפית. חשוב לתפור את העסקה ללא חורים וללא עיגול פינות. כוונתנו כאן מתייחסת למס' נושאים שיש לתת עליהם את הדעת ולמצוא להם פתרון הולם. הקונה בוודאי ישאף לשלם בתחילת הדרך כמה שפחות, אבל ייתכן ולך יש משכנתא לסלק. ולכן דגש מיוחד ניתן לתשלום המקדמה על ידי הקונה ולסדרה של אשורים, טפסים ופעולות שיש לעשות למול הבנק למשכנתאות. הכל כדי להביא לסיום מהיר של שלב זה שמכשיר את הדרך להמשך ביצוע עסקת מכירת הדירה. 

  ובנוסף, יש לקבוע מנגנוני הגנה משפטיים במקרה של הפרה או איחור בתשלומים העתידיים. בגלל גודלן, משקלן ומורכבותן של עסקאות נדלן, לכל פרט ולכל פסיק יש חשיבות ומשמעות. השילוב בין מומחיות בדיני מקרקעין ומיסוי מקרקעין, כושר מיקוח ושליטה בטקטיקות משא ומתן הם כלי מפתח בגיבוש עסקת מכירת דירה. כשאנחנו לצידך, מייצגים אותך, נחסכים לך הרבה כסף, כאבי ראש, ריצות והתעסקויות בתחומים שאין לך בהם די ניסיון ומיומנות. תהליך הליווי במשרדינו מי נהנה ללכת לטאבו, מנהל מקרקעי ישראל או מחלקת ההנדסה בעירייה ולו רק כדי להוציא מסמך פשוט. 

  הרוב המוחלט מעדיף להדיר את רגליו ממחוזות אלה. ומי עוסק יום יום במשא ומתן על סכומים מעל מליון ₪? וכמה פעמים בחייו של אדם הוא מוכר או קונה נכס נדלני? שוב הרוב המוחלט עושה זאת פעם אולי פעמיים. 

  לכן, כמו שאנחנו רואים את תפקידנו, הוא לא רק לייצג אותך ולפעול למען האינטרסים שלך, אלא להיות גם הקיר הכתובת האנושית שמסייעת, תומכת, מייעצת, ומלווה עד לסיום העסקה.